O książce i kolejna baskijka

by - 2/24/2011

Na początku bloga, zamieszczałam opisy przeczytanych  książek. Teraz wpadłam w wir dziergania a książka stanowi drugoplanową rolę.
Jednak jedna z ostatnich pozycji zasługuje na szczególną uwagę. Jest nią mianowicie "Jezus" Jacquesa Duquesne. Przytoczę jeden z fragmentów książki, który najlepiej odzwierciedli rodzaj tej pracy:

"Pierwsi przychodzą do stajenki pasterze; hołota otaczana powszechną pogardą: w całej Ewangelii Jezusowi będą towarzyszyły podobne typy. Potem zjawiają się mędrcy- magowie; owszem, ważne persony, ale nie królowie, raczej wróżbici, którzy nie cieszą się zbytnią sympatią, przede wszystkim zaś obcy- widomy znak, że Jezus przyszedł do wszystkich. Przyszedł nocą, wkraczając w świat pełen niepokoju i zwątpienia. Mieścina, jaką sobie wybrał, żyła resztkami dawnej świetności, możni mieszkali gdzie indziej - w Jerozolimie lub w Cezarei. Narodził się ubogi i zagrożony. Światłość, która tym narodzinom towarzyszy, wiedzą tylko ubodzy i obcy, wyłączeni ze społeczności (...).
Dalej; człowiek imieniem Jezus, który miał skończyć na drzewie hańby, przychodzi na świat w żłobie w jakimś podręcznym składziku czy innej norze. A mimo to udaje mu się przemówić wstrząsnąć historią świat. Nigdy żadna rewolucja nie dokonała się w tak mizernym środowisku. W rzeczywistości dysponował najpotężniejszym: słowem."

Tu pozostaje mi  zachęcić do przeczytania wszystkich wierzących i racjonalistów.

A tak zupełnie z innej beczki to skończyłam kolejną baskijkę, tym razem dla córki.
I podobnie jak w w poprzedniej wersji, kolor realny jest jaśniejszy i trochę jaskrawszy. Zmieszałam jasno fioletową Magnifico i dwa rodzaje cieniowanej skarpetkowej, aby nie było smutno.To tyle na dziś. Żegnam.

You May Also Like

7 komentarze

 1. Anonimowy2/24/2011

  Polecasz książkę, przeczytam!
  Czapa super! Pozdrawiam:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Czapka świetna!!!Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Ciebie, imienniczko. Serdecznie dziękuję za komentarz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesli jeszcze nie przeczytałas to przeczytaj- CHATA W YOUNGA

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno . Dzięki wielkie, za polecony tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny blog, fajne rzeczy robisz. Czapki spodobały mi się najbardziej - może dlatego, że sama czapek nie robię :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki serdeczne za miły komentarz

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Było mi niezmiernie miło Cię gościć.

Prawa autorskie

Wszelkie zdjęcia i teksty prezentowane na blogu są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej, cytuję, lub piszę o tym. Dlatego proszę nie kopiować bez zgody gospodyni bloga.

Mój Instagram