Wszystkim mamom

by - 5/26/2011

Kiedyś pisałam, że nie przywiązuję szczególnej uwagi do wszelkich świąt. Tego patosu, podniosłości, często powagi. Jednak Dzień Matki jest dniem szczególnym. Od kiedy jestem mamą,  wiem jaki trud się wiąże z wychowaniem dziecka.
Moje dziecko jest daleko i złożyło mi dziś życzenia przez telefon. Uściskam ją po powrocie. Gdyby jednak zapomniała, nie obraziłabym się. Taka jestem

Moje wczesne wspomnienia z Dniem Matki kojarzą mi się z konwaliami. Jako że u babci w ogródku rosły te kwiatki, co roku zrywałam je dla mamy. Czasami robiłam serwetkę, krzywą z grubej wełny, okropną, taką dziecinną. Często były to laurki, które wytwarzałam zawsze i każdemu, na inną okazję.
 Od 13 lat moja mama jest w innym wymiarze i pewnie jest szczęśliwa.  Dzisiaj miałby tylko, lub aż 58 lat.  W mojej pamięci została, jako młoda kobieta. I choć różniłyśmy się bardzo, to  w pewnych sytuacjach odnajduję Ją  w swoim zachowaniu.  Wierzę że się kiedyś spotkamy.


A to piosenka, którą mama uwielbiała. Kiedy ją słyszę, łzy same kręcą się w oku. Ogólnie szybko się wzruszam i często z tego powodu płaczę.

Wszystkim Mamom na świecie, wszystkiego najlepszego......


You May Also Like

5 komentarze

 1. konwalie to też ulubione kwiaty mojej mamy, z samego rana zawiozłam jej mały bukiecik, mimo, że jej nie ma tu z nami, wiem , że jest w mojej pamięci....

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie napisałaś ,życzenia.
  Pięknie śpiewa Mirell
  i piękne są konwalie.
  Twoja mama cieszy się z tych życzeń,
  ja też jestem mamą(od swoich dzieci dostałam storczyka i życzenia)ale przyjmuję też Twoje życzenia.
  Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego naj w dniu naszego święta. Ja bym się też nie obraziła na swoje dzieci gdyby zapomniały, ale miło jak pamiętają

  OdpowiedzUsuń
 4. oj pięknie dziękuje, za życzenia

  OdpowiedzUsuń
 5. Buziaczki słoneczko/
  ps.
  wreszcie mogę wpisywać komentarze

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Było mi niezmiernie miło Cię gościć.

Prawa autorskie

Wszelkie zdjęcia i teksty prezentowane na blogu są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej, cytuję, lub piszę o tym. Dlatego proszę nie kopiować bez zgody gospodyni bloga.

Mój Instagram