Niedzielny spacer

by - 11/07/2011

Pogoda rozpieszcza. Aż nie chce mi się myśleć, że za chwilę może być ponuro i zimno. Korzystamy jak możemy. Wyjazd do lasu, w okolice ostatniej wyprawy. Zwiedzamy dalej i pałamy się pięknem przyrody. Odkrywamy nowe szlaki. Od ostatniego pobytu spadło więcej liści. Piękne czerwone i żółte liście z poprzedniego tygodnia zmieniły sie teraz w  brunatno- rdzawo- rudawy kolor. I tak jest pięknie. Cicho i tylko czasami mijają nas ludzie z kijkami lub rowerzyści. Odważni są. Spod liści nie widać drogi. Raj dla dziecka i psa. I jedno i drugie może się wyżyć.


Leśną drogą dotarliśmy do wsi. Zastanawialiśmy się, czy iść dalej, czy zawrócić. Zapragnęłam wejść do wsi, obejrzeć domostwa. Weszłam, zabudowania raczej nieciekawe i w pewnej chwili na drogę wylazły wszelkie burki, głównie małe, niepozorne kundelki.  Kasta raczej wydawała się spłoszona, nie to, co w miejskim parku-" królowa jest tylko jedna". W pewnej chwili zaatakował nas kundelek. Był wyjątkowo uparty, bo szczekał i podgryzał Kastę w ogon. Odpędzałam go, jak mogłam w końcu wypaliłam: "Kasta, uciekamy"
 I tak, chcąc, nie chcąc  wróciliśmy na leśny dukt. Mąż i dziecko mieli ubaw po pachy. R. powiedział, że mógł nagrać tę scenę, ale nie nagrał.  I tak bywa
To tyle na dziś. Uciekam z pieską na dwór. Pa pa pa pa
Dzięki za komentarze.

You May Also Like

8 komentarze

 1. Anonimowy11/07/2011

  Piękny i wesoły spacer!!! A wiesz, ja to się boję obcych psów...ale mam obrońcę, Kluskę! Zawsze pierwsza i co sił w płucach zaczyna swój szczekot:))) Piękna jesień w tym roku nam się trafiła, prawda? Oczywiście, że możesz mnie pytać o wiek...skończyłam właśnie 53 lata:))) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chmmmm spacerek. Oj chyba musze sie ruszyć.
  Dziekuje za zdjecia
  buziole

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj Aniu.
  Fajnie że zaczęłaś robić fotorelacje z waszych spacerów.Miło poczytać i popatrzyć.Jak widać na Twoich zdjęciach ,jesień wciąż jest piękna.
  Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za komentarze, nawet za te bardzo szczere odnośnie wieku. Pozdrawiam Was bardzo gorąco.

  OdpowiedzUsuń
 5. przepiękne foty jesienne...

  OdpowiedzUsuń
 6. Spaceruj, ile się da, bo jest tak przyjemnie i słońce świeci. A czy wiesz, że te grzyby, to stare opieńki?
  Jak chodziłam z kijkami, to szlak mego przejścia znaczyły psie szczekania, kolejno w każdym obejściu, potem psy przyzwyczaiły się i tylko co niektóry szczeknął. Pięknie wygląda Kasta na pierwszym zdjęciu, a liście powolutku przybierają kolor Twoich włosów, serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mario dziękuję za komentarz. Nie miałam pojęcia, że te grzyby to opieńki. Nie potrafimy z mężem ich rozróżnić i dlatego ich nie zbieramy. Psy istotnie nas nie znały, toteż przegoniły. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne miejsca na spacer wybraliście.
  Piękne zdjęcia pokazałaś. Dzięki.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Było mi niezmiernie miło Cię gościć.

Prawa autorskie

Wszelkie zdjęcia i teksty prezentowane na blogu są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej, cytuję, lub piszę o tym. Dlatego proszę nie kopiować bez zgody gospodyni bloga.

Mój Instagram